مایکروسافت آفیس یک مجموعه اداری است که در برگیرنده‌ ی نرم‌ افزارهای یکپارچه ای است که برای سیستم‌ عامل ‌های مایکروسافت ویندوز و مک اواس تولید شده است. این نرم افزار در سال 1989 برای سیستم‌عامل مک اواس معرفی شد و در سال بعد یعنی 1990 نسخه تحت ویندوز آن نیز به بازار عرضه گردید. اولین نسخه از مجموعه مایکروسافت آفیس شامل برنامه‌های ورد، اکسل و پاورپوینت بود. هم اکنون آخرین نگارش مایکروسافت آفیس، آفیس 2013 (آفیس 15) نام دارد که در تاریخ 25 اکتبر 2013 برای ویندوز منتشر شد وآخرین نسخه تحت سیستم‌عامل مک اواس نیز آفیس 2008 نام گرفته است که در تاریخ 15 ژانویه 2008 منتشر گردیده است.
از آفیس 2007 به بعد مایکروسافت از رابط کاربری جدیدی بهره گرفته است که از فرمت‌های جدید موسوم به Office Open XML با فرمت‌های docx، xlsx، pptx سود می‌برد. ضمن اینکه مایکروسافت قابلیت جدید و رایگانی را با نام بسته ی هماهنگ سازی مایکروسافت آفیس (Microsoft Office Compatibility Pack) تولید کرده است تا کاربرانی که از نسخه های پیشین این نرم افزار استفاده می کنند، بتوانند پرونده‌هایی را که با فرمت Office Open XML file format تولید شده است را اجرا نمایند.
همچنین طبق تحقیقات کمپانی Forrester Research تا تاریخ ژوئن 2009 بعضی از نسخه‌های مایکروسافت آفیس در 80 درصد موارد تجاری و اداری استفاده شده‌ است که 64 درصد این موارد از آفیس 2007 استفاده کرده‌اند.

Microsoft Office Professional Plus 2016

لایسنس Microsoft Office Professional Plus 2016

بالاخره آفیس جدید مایکروسافت منتشر شد و کاربران ویندوز در همه جای دنیا می‌توانند به این مجموعه نرم‌افزاری غنی دسترسی داشته باشند. از جمله مهم‌ترین قابلیت‌های آفیس 2016 می‌توان به امکان همکاری تیمی بر روی اسناد و پروژه‌ها، یکپارچگی بسیار عمیق با ویندوز 10 و امکانات امنیتی آن اشاره کرد. در کنار نسخه جدید ویندوزی و سرویس آفیس 365 با قابلیت‌های جدید، آفیس 2016 برای مک هم به صورت «یک بار خرید برای همیشه» ارائه شده است. یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های جدید آفیس 2016 امکان ویرایش اسناد با ویژگی کانتینیوم است که با آن می‌توانید سندی که ویرایش می‌کرده‌اید را نیمه کاره رها کرده و از طریق ابزار دیگری به کار خود ادامه دهید. هم‌چنین همکاری تیمی برای مدیریت و ویرایش اسناد از جمله امکاناتی است که تکمیل شده و از این نظر آفیس 2016 می‌تواند به رقیبی جدی برای گوگل درایو و اپلیکیشن‌های ابری‌اش تبدیل شود.

Microsoft Office Professional Plus 2013

لایسنس Microsoft Office Professional Plus 2013

مهم ترین تغییر ایجاد شده در آفیس 2013 مربوط به نحوه دسترسی به فایل‌ ها است. در این نسخه از آفیس، مایکروسافت به سمت سیستم‌ «اشتراک‌گیری» حرکت کرده و فایل‌ های اداری شما را با اکانت Microsoft ID‌ تان گره‌ زده است. به این‌ ترتیب از طریق ابزارهای مختلف دسترسی به تنظیمات و فایل‌ های آفیس ذخیره شده در فضای ابری اسکای درایو (SkyDrive) میسر می‌ شود. همانطور که حتما حدس زده‌ اید این نسخه از آفیس با صفحه لمسی تبلت‌ ها بهتر سازگار شده و فضای خالی بین موارد مختلف روی صفحه بیشتر شده تا کاربران راحت‌ تر بتوانید از طریق ابزارهای مجهز به صفحه لمسی از آن استفاده کنند. در نرم‌افزارهای چون Word و Powerpoint نیز حالت خواندن (Read-Mode) اضافه شده است که در آن می‌ توانید فایل یا پرزنتیشن مورد نظر خود را بصورت تمام صفحه مشاهده کنید و با حرکت انگشت برروی نمایشگر، صفحه‌های فایل مورد نظر خود را ورق بزنید. مایکروسافت علاوه بر موارد ذکر شده، قابلیت‌های تازه و جذاب دیگری را نیز به آفیس اضافه کرده که از آن جمله می‌ توان به امکان ویرایش فایل‌ های PDF اشاره کرد.

تامین کنندگان

logo-samandehi